Kto rozlicza PIT

Posted by on kwi 21, 2014 in Artykuły | 0 comments

Rozliczenie podatkowe 2013 to nagłośnione wydarzenie wśród całego społeczeństwa. Sporo podatników zastanawia się, czy też mają obowiązek rozliczyć formularz. Sprawdź, czy Ciebie to obejmuje.

Umowy o pracę, zlecenie, o dzieło

Kiedy jesteśmy zatrudnieni legalnie i posiadamy umowę o dzieło, zlecenie czy o pracę, w tych sytuacjach powinniśmy zdeklarować PIT, bez różnicy jak długo jesteśmy zatrudnieni czy też w jakim jesteśmy wieku. Po zdobyciu PIT 11 od pracodawcy możemy już zrealizować osobiste rozliczenie.

Czy studenci mają PIT?

Studenci nie martwią się PITami, jeżeli nie pracują. Sam fakt studiowania nie zobowiązuje ich do rozliczenia podatkowego. To dotyczy też stypendiów. Stypendia zaprojektowane są wyłącznie dla żaków i nie są egzekwowane jako przychody. Dlatego nawet jeżeli osoba studiująca pobiera kilka zasiłków tego typu i nie zarabia gdzie indziej, nie musi wypełniać deklaracji podatkowej.

Emeryci, renciści i PIT?

Każdy emeryt lub rencista może zastanawiać się czy obejmuje go deklaracja podatkowa, zwłaszcza gdy dopiero co osiągnął powyższy stan. Przeważnie nie ma zobowiązań, by uzupełniał PIT, gdy nie prowadzi dodatkowej działalności. W w takich wypadkach warto rozliczyć dodatkowe dochody.

W każdym przypadku zeznanie nie powinno być trudne. Wystarczy pobrać program do PIT 2013 z naszego serwisu, żeby mieć deklaracje PIT 2013 z głowy.

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>