Możliwości e-deklaracji

Rozliczenia PIT online stają się coraz bardziej popularne. Zwiększa się grono podatników, którzy darzą zaufaniem nowe technologie i nie powrócą już do tradycyjnej, papierowej formy rozliczenia, jaka wiązała się z wycieczkami do urzędu skarbowego i licznymi poprawkami nanoszonymi na druki. E-deklaracja to przyszłość!

Druki zeznań podatkowych w internecie

Dziś już wszystkie wzory druków podatkowych znajdziesz za darmo w internecie. Ale wcale nie musisz ich drukować. Wystarczy, że wypełnisz je online. PITy online to idealna opcja dla tych, którzy chcą rozliczyć się szybko i wolą unikać wizyt w urzędach.

E-deklaracja

E-deklaracja to taka sama deklaracja podatkowa, jak tradycyjna, ale funkcjonuje w formie elektronicznej. Jest to możliwe dzięki rozporządzeniu Ministra Finansów z 2008 roku, stawiającego na równi obie formy dokumentów. Abyśmy mieli pewność, że nasz elektroniczny dokument jest pełnoprawny i został dostarczony w odpowiednie miejsce, a następnie zaakceptowany, musimy otrzymać potwierdzenie przesłania. Taki dokument należy przetrzymywać na dysku albo wydrukować i zachować na kilka następnych lat.

Pamiętajmy, że bez względu na to, w jakiej formie rozliczamy się z podatku, obowiązuje nas ten sam termin końcowy, czyli 30 kwietnia 2015 roku. Za przekroczenie terminu grożą surowe kary.