Niebezpieczeństwa PIT

Posted by on lut 21, 2014 in Artykuły | 0 comments

Ażeby mieć z głowy formularz PIT nie pozostaje go wyłącznie wypełnić. Powinno się to spełnić sumiennie. Przed państwem następne zestawienie najczęstszych niedopatrzeń, których mamy się wystrzegać nade wszystko!

Poprawność matematyczna

 

Podatki to rachunki, dlatego więc jeżeli kiepsko liczymy, niech nam pomoże program do PIT 2013. Jeżeli mamy zamiar obliczyć to sami, nie zapominajmy, żeby podwójnie sprawdzić wszystkie rachunki. Powinniśmy ponadto nie zapominać, że zaokrąglamy końcówki wyników. Końcówka 49gr równa w dół, natomiast 51gr w górę. Kwoty to najważniejszy punkt naszego rozliczenia podatkowego!

 

Aktualne formularze

 

Gdy wykorzystujemy formularze drukowane albo nieuważnie przeglądamy Internet, łatwiej jest natrafić na formularze nieaktualne. Nie warto jest kolekcjonować PITów na zapas, dla następnych lat. Rok rocznie któryś z PITów ulegnie najdrobniejszej zmianie, ale ona wystarczy, by wprowadzić nas w błąd. Z program do PIT 2013 otrzymujemy gwarancję, że formularze są z tego roku i obowiązujące.

Załączniki tworzą PIT

 

Formularze PIT nie są ważne w pojedynkę. Zawierają jednocześnie przysługujące im załączniki. Gdy zapisujemy druk przez program do PIT 2013 albo Internet, czytamy automatyczne wskazówki, jakie załączniki należy dodać. Z takim wsparciem dowiemy się o niezbędnych dokumentach. Listę załączników odkryjemy w Internecie czy też w programie do PIT.

 

Ponadto pamiętajmy o kluczowym etapie – podpisie zamykającym formularz. Bez niego dowolny dokument jest bezprawny. Rozpocznij obliczanie podatku jeszcze dziś, a poprawisz PIT przed końcowym terminem.

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>