Procent Twojego podatku – czy to pewne

Posted by on mar 2, 2014 in Artykuły | 0 comments

Sezon podatkowy trwa w najlepsze. Do końca kwietnia Polacy deklarują swój podatek. Przy tej okazji możemy pomóc poprzez przekazanie 1% na rzecz OPP. Czy nigdy nie zostajemy oszukani?

Kto zasłużył na nasz 1%?

Dzięki demokratycznemu charakterowi przekazywania 1% mamy ogromny zakres wyboru OPP. Dlatego wybierając to, co współgra z naszymi poglądami i wrażliwością, zmniejszamy wątpliwości, że nasze pieniądze będą wykorzystane w zły sposób.

Czy OPP mogą oszukać?

OPP mają naprawdę różny zakres swoich działań. Z tym, że w decydującej większości prosperują uczciwie, szczególnie gdy są to organizacje charytatywne. Gdy osiągają już status powalający na przekazywanie im 1% podatku, sprawia to że ich działalność jest zgodna z założeniami. Z tego powodu możemy być spokojni. Zaledwie znikomy procent organizacji charytatywnych okazuje się bezprawny, a sprawa od razu jest nagłaśniania drogą medialną.

OPP a KRS

Każda organizacja, której możemy przekazać 1% podatku, ma obowiązek być zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. To daje jej legalny status oraz umożliwia oddanie jednego procenta. W przeciwnej sytuacji organizacja nie posiadałaby numeru KRS, który jest niezbywalny, jeśli postanawiamy ją wspomóc. Dzięki temu mamy świadomość, że organizacja działa jawnie.

Pamiętaj, że 1% to naprawdę niewielka suma. Możesz wręczyć procent korzystając z naszego za darmo program do PIT 2013 do ściągnięcia na tym serwisie!  

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>