Rozliczenie deklaracji podatkowych online

Posted by on sty 31, 2014 in Artykuły | 0 comments

Rok w rok zarówno osobom fizycznym, inwestorom jak i biznesmenom sen z oczu spędzają pity. Wypełnianie ich do przyjemności nie należy, jednakże każdy musi. Jak przygotować to szybko, swobodnie i przyjemnie? 

Rozlicz pit przez Internet

Najpraktyczniejszym i najszybszym systemem rozliczenia deklaracji skarbowej jest obliczenie pit przez Internet. Wolno to zrobić bez wyruszania z domu dodatkowo w każdym momencie. Zapełniając deklarację online oszczędzasz czas, kapitały (konieczne np. na dotarcie do urzędu podatkowego) a także nerwy. W tamtym roku z tej formy skorzystało ponad 2 miliony obywateli a wzrastająca sława e-deklaracji przedstawia jej wyższość nad konwencjonalną, papierową formą rozliczenia. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu internetowego wolno wysłać następujące typy pitów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Nowatorski sposób zapewnia bezpieczeństwo wysyłanych danych. Wszystko dzięki wymogowi autoryzacji, jaki do minimum minimalizuje ryzyko, że ktoś podszyje się pod obywatela. Zatwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Świadectwo Odbioru, używane tak samo jak dokument nadania listu poleconego czy potwierdzenie złożenia zeznania dokładnie w urzędzie skarbowym.

Do wypełnienia pit przez Internet potrzeba tylko posiadać dostęp do sieci i opracować dane strzegące prawdziwość deklaracji, tzw. identyfikator fiskalny słowem: PESEL (w wypadku obywateli będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących aktywności finansowej czy niebędących zarejestrowanymi obywatelami podatku od towarów i usług) lub NIP (w wypadku innych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, jacy prowadzą działalność gospodarczą lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług lub są płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne czy lecznicze za ubezpieczonego pracownika), imię i nazwisko, datę narodzenia i wielkość dochodu wykazaną w zeszłorocznej deklaracji.

Obowiązujące stawki podatkowe

Wartością podatku stanowi określony procentowo lub kwotowo wskaźnik służący wyliczeniu dostatecznej sumy podatku od podstawy opodatkowania. Stawka skarbowa nie jest jedynym parametrem oddziałującym na wielkość podatku. Obowiązujące w Polsce Wartością podatku stanowi określony procentowo lub kwotowo wskaźnik służący wyliczeniu dostatecznej sumy podatku od podstawy opodatkowania. Stawka skarbowa nie jest jedynym parametrem oddziałującym na wielkość podatku. Obowiązujące w Polsce stawki podatkowe to:

- w ramach podatku od artykułów i usług:

  • podstawowa: 23%,
  • obniżone: 8%, 7%, 5%, 4% a 0%,
  • tzw. składka zwolniona, stanowiąca towary także usługi ustawowo usunięte z podatku VAT - w ramach podatku dochodowego:
  • 19% - w przypadku osób prawnych i fizycznych, jakie wybrały liniową procedurę obliczania podatku dochodowego,
  • 18% lub 32% - w przypadku jednostek fizycznych uiszczających przychody na zasadach ogólnych według skali skarbowej (wielkość stawki zależy od wysokości podstawy opodatkowania),
  •  75% - podatek dochodowy od przychodów nieodkrytych (stosowana w przypadku zatuszowania zarobków) - w ramach podatku od procedur cywilnoprawnych:
  •  przekazanie pożyczki: 2%,
  • zmiana umowy spółki: 0,5%,
  • wyprzedaż nieruchomości i rzeczy ruchomych: 2%,
  • wyprzedaż praw majątkowych: 1%.

Jak dokonać korekty zeznania?

Przez Internet można złożyć również poprawkę zeznania fiskalnego. Do racjonalizacji naszej deklaracji PIT nie są niezbędne specjalne druki nota korygująca, tak jak w wypadku poprawki faktur. Wystarczy dostarczyć nietradycyjną deklarację podatkową na tym samym dokumencie z wskazaniem korekta, a także dodać listowne wytłumaczenie przyczyn poprawki (dla deklaracji elektronicznych jest to załącznik ORD-ZU). To szybki i przystępny sposób na naniesienie poprawek bez potrzeby ruszania z domu i ponownego udania się do urzędu fiskalnego..

W Internecie aż roi się od stron z możliwościami, które daja szanse na szybkie rozliczenie z podatku. Jak wybrać najprzydatniejszy program do rozliczania pit? Wyszukaj taki, który jest bezpłatny, szybki oraz zapewnia propozycję uskutecznienia różnych deklaracji. Czytelny interfejs oraz bezproblemowa obsługa to dodatkowe pozytywy. Atrakcyjny program pozwala zrealizować oświadczenie oraz pełną mnogość aneksów, a później daje możliwość rozliczyć deklarację poprzez Internet. Program powinien indywidualnie dokonywać obliczeń oraz podawać dane na temat końcowego urzędu skarbowego. Większość programów gwarantuje również wpisywanie pracy w dowolnym momencie oraz jej późniejszą kontynuację.

Zobacz! sii.org.pl

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>