Rozliczenie podatkowe studentów

Posted by on mar 9, 2014 in Artykuły | 0 comments

Studenci także są traktowani jako podatnicy. Więc, jeżeli zdobyli dochody podczas poprzedniego roku, mają obowiązek zeznać je w postaci formularza PIT.  

Formularz dla studenta

Studenci zazwyczaj są zatrudniani na mocy umowy o dzieło lub umowy zlecenie. Oba przypadki sprawiają, że student deklaruje się arkuszem PIT 37. Formularz PIT 37 druk jest najbardziej popularny i uniwersalny, dlatego student rozlicza się podobnie, jak większość obywateli.

Błyskawiczna forma

W dzisiejszych czasach proces rozliczeń podatkowych jest dużo szybszy. Musimy jedynie użyć PIT online albo zainstalować bezpłatny program do PIT 2013, by móc rozliczyć swój podatek. To najlepsze rozwiązanie dla studentów, którzy większość czasu spędzają w Internecie i są nawykli do korzystania z narzędzi elektronicznych. Studia to również sporo formalności, jakie trzeba wykonać przez Internet, więc dla studenta formularze PIT 2013 to nic trudnego.

Stypendia bez podatku

Studenci nierzadko pozyskują okazyjne źródła finansowe w postaci stypendiów. To tradycyjna i dobra forma utrzymywania uczniów. Co najważniejsze, pieniądze ze stypendiów nie są liczone jako dochody, dlatego nie będzie od nich wymagany podatek. Każdy gatunek stypendiów – socjalnych, mieszkaniowych, naukowych – jest zwolniony z podatku.

Całkowicie bezpłatny program do PIT 2013 to najlepsze narzędzie dla studenta, dostępne na naszym serwisie. Zapraszamy do zeznania podatkowego!

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>