Spieszmy się z PIT 28

Posted by on sty 17, 2014 in PIT 28 | 0 comments

W większości wypadków podatnicy są zmuszeni zapamiętać jedną datę tyczącą się deklaracji podatkowej – 30 kwietnia. To data, w której mija ostateczny termin składania deklaracji podatkowych. Z tym, że nie dotyczy to wszystkich rodzajów PIT.

PIT 28 szybciej i sprawniej

Żeby znacznie szybciej wypełnić deklaracje, możemy wykorzystać udogodnienie w postaci PIT online czy też zainstalować narzędzie, jakim jest Program PIT 2014. W takim programie spotkamy wszystkie typy formularzy, w tym PIT 28. 

PITy o innym terminie

W kwestii formularzy PIT 11 oraz PIT 28 limit złożenia deklaracji dzieje się zdecydowanie wcześniej, już 31 stycznia. PIT 11 jest oddawany przed innymi, albowiem stanowi podstawę danych dla znacznej większości zatrudnionych podatników. Za to PIT 28 jest składany wcześniej, z racji że tyczy się podatników objętych podatkiem ryczałtowym.

Kto rozlicza się PIT 28

Wspomnijmy, że formularz ten obowiązuje podatników, którzy w rozliczanym roku trudnili się działalnością gospodarczą opodatkowaną w sposób ryczałtowy lub posiadają dochody z powodu dzierżawy, najmu, podnajmu czy poddzierżawy. Zeznania PIT 28 nie możemy wypełniać wspólnie z małżonkiem, oraz nie dopuszcza ulgi prorodzinnej. Jeżeli Ty rozliczasz się PIT 28, rozpocznij deklarację jak najszybciej, aby nie dostać kary za spóźnialstwo.

Wbudowany w programie system porad i podpowiedzi pomoże wypełnić PIT nawet niedoświadczonym podatnikom, co pełni wiele zalet w przypadku PIT 28, potrzebującym pośpiechu. Program ten znajdziesz na naszym serwisie, darmowo!

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>