Wybór PIT

Posted by on sie 20, 2013 in PITy online | 0 comments

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, podatnicy znów mają obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Wizyta w urzędzie skarbowym nie zawsze jest przyjemna, a pomylenie druków PIT i złe wypełnianie formularzy to częste przypadki, które sprawiają, że deklaracja podatkowa wydaje nam się trudna. Ale wcale tak być nie musi!

Nowe formularze PIT w internecie

Korzystając z internetu masz możliwość wypełnić swój formularz właśnie za jego pośrednictwem, co sprawi, że nie będziesz musiał nawet wychodzić z domu, aby zakończyć rozliczenie podatkowe 2013 roku. Wystarczy, że wybierzesz opcję PIT online jako sposób na zrealizowanie własnej deklaracji. Tak wypełniony formularz nie wymaga drukowania i może być wysłany od razu z Twojego komputera. Gdy fiskus go otrzyma, dostaniesz maila zwrotnego z potwierdzeniem, że Twój PIT został odczytany.

Popularność PIT online

E-deklaracje, czyli deklaracje podatkowe składane w formie elektronicznej, co roku zyskują nowych zwolenników. Można przypuszczać, że za kilka lat będzie to główna metoda rozliczania się z podatku. PITy online są wygodniejsze dla współczesnych ludzi, poza tym wymagają znacznie mniej wysiłku, są ekonomiczne i szybkie, co może być dodatkowym powodem, dla którego rośnie ich popularność. Warto podkreślić, że e-deklaracje mają taką samą wartość prawną, jak deklaracje składane w formie tradycyjnej.

Dodatkowe zalety PIT online

PITy online stworzone są według współczesnych standardów komputerowych i internetowych. Mają wbudowany system pomocy, który ułatwi Ci poprawne wypełnienie poszczególnych rubryczek. Poza tym zanim przystąpisz do wypełniania formularza, system PIT online zada Ci szereg pytań, po których wywnioskuje za Ciebie, który formularz PIT powinieneś wypełnić. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych pomyłek i wystarczy, że wyślesz druk PIT online tylko raz. Dodajmy, że w razie pomyłki nie będziesz musiał wyrzucać formularza do kosza i iść do urzędu skarbowego po drugi. Wybierz PIT online jako najszybszą metodę rozliczenia podatkowego, albo ściągnij darmowy program do PITów, który posiada tę samą formułę. Twoje rozliczenie podatkowe minie znacznie przyjemniej, niż do tej pory.PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>