Wypełnij deklarację 2014 przez sieć. Poznaj zalety!

Posted by on lut 4, 2014 in Artykuły | 0 comments

Jeśli nie chcesz kilkukrotnie drukować i realizować dokumentów, jeździć do urzędu, stać w kolejkach – skorzystaj z oferty rozliczenia pit przez Internet. Jest to najrozsądniejsza i najpraktyczniejsza forma złożenia zeznania rocznego.

Nie jesteś zmuszony mieć podpisu elektronicznego ani żadnego specjalnego sprzętu. Starczy komputer z dostępem do sieci, dokumenty i trochę wolnego czasu. W banalny sposób jesteś w stanie wypełnić następujące dokumenty: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A oraz wniosek PIT-16.

Niezbędne dokumenty

Zanim podejdziesz do wykonywania pit online, upewnij się, iż posiadasz zebrane niezbędne dane. Ważny jest PESEL, imię oraz nazwisko płatnika, data urodzenia, kwota dochodu uwzględniona w zeznaniu za ostatni rok. Od 2012 r. osoby fizyczne, które nie posiadają działalności gospodarczej, nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów oraz usług, nie są płatnikami składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za zatrudnionego pracownika nie są w obowiązku podawania nr NIP. Rozliczenie pit wymaga użycia wyłącznie numeru PESEL.

Co możemy odliczyć?

Wypełniając internetowe deklaracje, jesteśmy zazwyczaj upoważnieni do odliczenia od podatku niektórych wydatków oraz wykorzystania przewidzianych w ustawie ulg podatkowych. Należą do nich m.in.: ulga abolicyjna, ulga na dzieci, zdrowotne składki ZUS, 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego, IKZE, ulga na Internet. Jeśli mamy jedno bądź dwoje dzieci,  jesteśmyzobowiązani do ulgi w wysokości 92,67 zł na dziecko za każdy miesiąc. Rodzice jedynaków utracą natomiast ten przywilej, gdyby ich pełna roczna suma dochodów przekracza 112 tys. zł. Osoby samotne lub po rozwodzie otrzymują tę samą kwotę przy połowie zakładanej granicznej wysokości zarobków. Jeśli mamy więcej dzieci, za trzecie dostaniemy 139 zł na miesiąc, a za czwarte oraz każde kolejne 185,34 zł na miesiąc.

Deklaracje małżonków

Przez Internet możliwe jest również złożenie zeznań skarbowych (PIT-37, PIT-36) partnerów, bez wymogu złożenia pełnomocnictwa przez jednego z nich. Ministerstwo Finansów w właściwych broszurach dotyczących wybranych dokumentów skarbowych dokładnie wyjaśnia, na jakich zasadach rozliczane są osoby po ślubie. Podstawowym wymogiem jest natomiast pozostanie w związku małżeńskim przez pełny rok podatkowy. Jeżeli w trakcie roku fiskalnego miały miejsce ślub albo rozwód, nie wolno oddać wspólnego PIT.

Rozliczenie online

Żeby oddać zeznanie podatkowe należy wejść na stronę, na której dostępny jest bezpłatny program do wypełniania wniosków. Niektóre aplikacje będą wymagały ściągnięcia w pełni albo pobrania wymaganych wtyczek, umożliwiających korzystanie z nich. Program internetowy pit poprowadzi bezbłędnie przez procedurę wypełniania dokumentu. Nie ma się czego obawiać, ponieważ każdy błąd może być poprawiony. Podpisanie gotowego formularza polega na wpisaniu kwoty dochodu wykazanej w zeznaniu rocznym za ostatni rok. Gwarantuje to autentyczność wykonywanej przez nas deklaracji podatkowej. Kiedy materiał jest już podpisany, wystarczy nadać go używając aplikacji. Warto jeszcze wziąć sobie wypełniony wniosek i zachować UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Czyni ono dowód, o takiej samej wartości jak dowód nadania listu poleconego, czy potwierdzenie złożenia deklaracji, uzyskane w urzędzie skarbowym.

Co zyskujemy? oszczędzamy czas. Nie musimy biegać po urzędach i pozostać w kolejkach wraz z osobami, jakie nie przekonały się do elektronicznej formy rozliczeń. Oszczędzając czas, oszczędzamy też fundusze. Dane przesyłamy w jasny i bezpieczny sposób nie wstając z fotela. Mamy gwarancję, że nasza informacja została wypełniona poprawnie i, że łatwo otrzymamy zwrot nadpłaty. Otrzymujemy też możliwość otrzymania potwierdzenia doręczenia bez wychodzenia z domu, anie drukując niepotrzebnego papieru, chronimy środowisko.

Zobacz też! sii.org.pl

PIT 2014 formularze pit ulga na dzieci pit 37 PIT przez Internet Program do pit Formularz pit 36 odliczenia podatkowe PIT 36 Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>