Zeznania podatkowe 2014

Wraz z początkiem roku, czyli pierwszym stycznia 2015, nie rozpoczyna się jedynie okres naszych postanowień noworocznych. Dodatkowym obowiązkiem jest rozliczenie się z podatku. Dotyczy to wszystkich obywateli Polski, którzy z racji swoich zarobków powinni płacić podatki. Dla większości z nas jest to rutynowe, chociaż uciążliwe działanie. Ale z roku na rok wydaje się coraz łatwiejsze.

Do kiedy PIT 2014?

W tym roku nie zmienia się kalendarz podatnika. Obowiązują nas te same terminy. PIT 11 musi zostać wystawiony przez pracodawców do końca lutego. Natomiast wszyscy podatnicy mają czas na swoje PITy, takie jak PIT 36, PIT 37, PIT 38, PIT 39 i inne, do 30 kwietnia 2014 roku. Podobnie jak do tej pory, za przekroczenie terminu grożą wysokie mandaty. Mamy jednak wystarczająco dużo czasu, aby rozliczyć się z fiskusem poprawnie i skutecznie.

Trzy metody rozliczenia

Nasza strona propaguje najłatwiejsze sposoby na rozliczenie się z podatku. Ponieważ poza tym tradycyjnym, polegającym na wizycie w urzędzie skarbowym, jest jeszcze PIT online oraz program do PITów 2014. PIT online można wypełnić bezpośrednio w internecie i mieć rozliczenie z głowy nie ruszając się z domu. Natomiast program PIT pro daje nam pełną asekurację i wsparcie w trakcie rozliczenia podatkowego. Wystarczy ściągnąć go za darmo na nasz komputer, rozliczyć się z podatku używając jego kalkulatora, a następnie wysłać e-deklarację przez internet, podobnie jak w wypadku PIT online.